• Sesterna

  SESTERNA

 • Vyšetřovna

  VYŠETŘOVNA

 • Dermatoskop

  DIGITÁLNÍ DERMATOSKOP DB-MIPS

 • Čekárna

  Čekárna

DIGITÁLNÍ DERMATOSKOP DB-MIPS

INFO - Digitální dermatoskop

DIGITÁLNÍ DERMATOSKOP DB-MIPS

Integrovaný Standardizovaný analyzátor pro kožní léze. Melanom je smrtelně nebezpečný zhoubný nádor kůže, jeden typů rakoviny kůže, který se vyskytuje v některých zemích v 12- 15 případech na 100 000 obyvatel.

Pro snížení počtu smrtelných případů, zaviněných melanomy je nutná časná detekce těchto nádorů a jejich včasné léčení.

Dynex přináší do České republiky ojedinělý výrobek pro záchyt rakoviny kůže- melanomu. Po dvacet let probíhající výzkum organizovaný italskými odborníky vyústil v systém DB- Mips, což je digitální epi-dermatoskop s unikátním softwarem. Tento dermatoskop prostřednictvím softwaru umožňuje dermatologům objektivní analýzu kožních lézí, mapování celého kožního povrchu s jeho objektivní analýzou a to vše v reálném čase. Zjednodušuje průběžný monitoring a konzultace mezi odborníky. Jeho hlavními výhodami jsou objektivizace vyšetření, vysoká citlivost, ale hlavně screening v reálném čase. Automatizované objektivní měření: podpora pro včasnou diagnózu melanomu Počítačem podporovaná diagnóza představuje důležitou součást nových výzkumů a je nesmírně užitečná pro zvýšení diagnostické přesnosti. Jestliže je potřeba vyšetřit pacienta se 30 nebo 40 pigmentovými skvrnami, je nezbytné, aby diagnostický nástroj měl odpovídající technologie, které umožní expertovi dostat číselné návrhy týkající se všech měření okamžitě. To znamená, že v dnešní době není nasnadě pracovat s nástrojem, který začne jednotlivě zpracovávat měření až po uložení údajů o každé léze.

Analýza musí probíhat "živě" a okamžitě: přístroj musí vizualizovat měření a případné automatické diagnostiky přímo promítnout do živého obrazu. Specialista se pak může rozhodnout použít nástroj pro další kroky: ukládat, tisknout a objektivně porovnat všechna měření. Nezbytnou součástí digitálního přístroje je jeho vědecké kvalifikace a validace. Tento nástroj by měl být k nalezení ve vědeckých publikacích, které obsahují jeho přesný název, stejně jako popis dosažených výsledků a jejich diagnostickou přesnost. Tento nástroj musí být ověřen různých odborníků, aby bylo možné jeho výsledky považovat za přesné. Dnes je jediným systémem na světě, který je schopen provést "živé" automatické měření pomocí multicentrická skupin, které byly vědecky potvrzeny, je DB-Mips (Burroni a Dell'Eva). Ověření výsledků bylo zveřejněno v několika vědeckých publikacích s velmi vynikajícími referencemi ze strany různých skupin výzkumných pracovníků.

 

Digitální dermatoskop

dbmips touch

ORDINAČNÍ DOBA AMBULANCE

MUDr. Petr Martinov
MUDr. Markéta Buryanková
Prim. MUDr. Vlasta Medková

sestra: Jana Čtvrtečková
sestra: Vlasta Fajglová
sestra: Šárka Říhová

PONDĚLÍ 8:00 - 12:00 13:00 - 16:00
ÚTERÝ 8:00 - 11:00 12:00 - 16:00
STŘEDA 8:00 - 12:00 13:00 - 15:00
ČTVRTEK 8:00 - 12:00 13:00 - 15:00
PÁTEK 8:00 - 12:00 13:00 - 14:00